Žaidimo tikslas Tenisas

Žaidimo tikslas

Tikslas tenisas yra sužaisti kamuolį per tinklą į varžovo aikštę taip, kad varžovas nebegalėtų pasiekti kamuolio arba būtų priverstas suklysti. tenisas kamuolys turi būti žaidžiamas teisingai į bendrąjį lauką po to, kai jis iškildavo daugiausia kartą. Ribinės linijos yra žaidimo lauko dalis, todėl kamuolys, kuris liečia liniją kuo arčiau, vis dar yra žaidžiamas.

Kamuolys žaidžiamas taip vadinamu padavimu į varžovo aptarnavimo zoną. Kiekvienas žaidėjas turi du bandymus. Jei pagal antrą padavimą nepavyksta pataikyti į aikštę pagal taisykles (dviguba klaida), tai laikoma kalta ir varžovui skiriamas vienas taškas. Jei rutulys paliečia tinklo kraštą ir tada patenka į aptarnaujamą sritį pagal taisykles, padavimas pakartojamas. Laimi tas žaidėjas, kuris pirmiausia laimi reikiamą setų skaičių.

Skaičiavimo metodas

Kiek netradicinis taškų skaičiavimo būdas tenisas remiasi dviem nepriklausomomis teorijomis. Tikėtina kilmė pagrįsta statymais XIV a. Tuo metu žmonės lažino po 14 neigėjų už setą, kuris savo ruožtu susidėjo iš 15 žaidimų.

Patarimo patogumui 45 buvo pakeista į 40. Antroji teorija nurodo keturias pradines eilutes veikia lygiagrečiai tinklui. Po kiekvieno iškovoto taško žaidėjui buvo leista viena linija į priekį.

Linijos buvo išdėstytos 15 ir 10 colių intervalais. Visas teniso žaidimas vadinamas maču, kuris savo ruožtu susideda iš setų ir rungtynių. (Tenise tai dažnai klaidina nemokšą, nes laimėtas žaidimas nelygu pergalei).

Kas pirmas laimėjo du setus, tas yra nugalėtojas. Komanda laimima, kai žaidėjas: žaidime skaičius yra 0, 15, 30, 40. Žaidimas laimimas, kai žaidėjas gali laimėti kitą tašką pasiekęs 40 taškų.

Kai rezultatas yra 40:40 („deuce“), žaidimą reikia laimėti dviejų taškų skirtumu. Jei serveris pelno tašką per pirmą padavimą, skambutis yra „Advantage Up“, o jei grįžęs žaidėjas pelno tašką , tai yra „Advantage Back“. Pirmasis žaidėjas, pašauktas pirmajame skaičiavime, pradedamas nuo padavimo iš dešinės pusės (0: 0). Kai taškas iškovojamas (15: 0), jis tarnauja iš kairės pusės. Laimėta lygiųjų pertrauka yra skaičiuojama tik kaip vienas laimėtas žaidimas (nuo 6: 6 iki 7: 6 arba 6: 7), bet rezultatas 6: 6 tai lemia rinkinį.

Jo pradžia yra 0: 0 ir kiekvienas laimėtas taškas skaičiuojamas ne kaip 15 žaidime, o tik 1. Žaidėjas, kuris pirmą kartą pasiekia 7 taškus su bent 2 taškų skirtumu, laimi setą. Galimi rezultatai (7: 0,… 7: 5.

8: 6, 9: 7.). Kadangi tenise tarnaujantis žaidėjas turi pranašumą, 1 žaidėjas aptarnauja tik vieną ralį, tada pakaitomis du kartus. Lygiosios pertraukos pradžioje žaidėjas, turėjęs nesėkmę ankstesniame žaidime, turi teisę tarnauti.

Po 6 sužaistų taškų (pvz., 5: 1, 4: 2.) Šalių pasikeitimas vyksta be pertraukos. Kiekviename nelygiame rinkinio taške pusė keičiama su pertrauka.

Esant (1: 0) kiekviename rinkinyje, pakeitimas atliekamas be pertraukos. Žaidėjas turi kamuolį, kai gali laimėti žaidimą su kitu tašku. Nustatytas kamuolys suteikiamas žaidėjui, kuris laimi setą su kitu tašku, o jei žaidėjas gali laimėti visas rungtynes ​​su sekančiu raliu, tai vadinama mačo kamuoliu.

Jei žaidėjas turi galimybę laimėti rungtynes ​​su sekančiu raliu, tai vadinama pertraukos tašku. Jei jam tai pavyksta padaryti, tai vadinama pertrauka.

• Laimėjo 6 partijos, o varžovas laimėjo daugiausia 4 partijas.

(6:0, 6:1, 6:2, 6:3, 6:4)

• Esant rezultatui 5: 5, žaidimas pratęsiamas iki 7. (7: 5)
  • Esant 6: 6, sprendžiamas lygiųjų lūžis. (7: 6)

priklauso pagrindiniams teniso smūgiams:

• Protas
  • Atgal
  • priemoka
  • Salvė
  • Sviestas

Teniso kortas tinklu padalytas į du vienodo dydžio stačiakampius.

Korto ilgis yra 78 pėdos (23.77 m) nuo vienos bazinės linijos iki kitos. Dvigubo korto plotis yra 36 pėdos (10.97 m) ir 27 pėdos (8.23 m) vienoje aikštėje. Smūgio linijos (šnekamojoje kalboje vadinamos tee linijomis) eina lygiagrečiai tinklui iš abiejų pusių 21 pėdos (6.40 m) atstumu.

Tarnybos vidurio linija eina stačiu kampu prieš paslaugos liniją iki tinklo. Jis padalija T lauką į du vienodo dydžio stačiakampius - smūgio laukus. Tinklo aukštis yra 3 pėdos (0.914 m) viduryje ir 3.5 pėdos (1.07 m) prie stulpų.

Plotas tarp pagrindo linijos ir tvoros yra 18–21 pėdos (5.50–6.40 m) ilgio. tenisas. Tenisas žaidžiamas ant įvairių paviršių.

Tarp labiausiai paplitusių: smėlis (prancūziškas - atviras), žolė (Vimbldonas), kietasis teismas (us - atviras), atkovotas tūzas (australų - atviras). be to, granulės, kilimas, dirbtinė žolė.