Du kartus 3 prieš 3 rankinyje

Du kartus trys prieš tris yra tikslinio žaidimo rankinio variantas ir naudojami E-jaunimo ir D-jaunimo srityse. Atskiros sporto federacijos naudoja šią mini rankinio formą kaip papildyti į 6 + 1 žaidimą per vieną žaidimo pusę. Nuostatai galioja atskiroms asociacijoms.

Tiksliniame žaidime Du kartus trys prieš tris atsižvelgiama į amžiaus aspektus, atsižvelgiant į reikalavimų lygį ir treniruotes. Žaidimas „Du kartus trys prieš tris“ yra ypač efektyvus lavinant gebėjimą suvokti ir spręsti žaidimo situacijas. Be to, tikslinio rankinio žaidimo artumas lemia sąlyginių ir koordinacinių prielaidų mokymą.

Platus variantų pasirinkimas leidžia treneriui pasiūlyti diferencijuotą ir patrauklią jaunimo rankinio treniruotę. Dvi komandos žaidžia su įprastu 6 aikštės žaidėjų skaičiumi ir vartininku, kuriam neleidžiama palikti savo vartų zonos. Žaidimo aikštė yra padalinta į du kėlinius, puolimo kėlinį ir gynybinį kėlinį, trys puolėjai ir trys žaidėjai gynyboje.

Centro linijos negali kirsti nė vienas žaidėjas. Sėkmingai įmušęs vartininką, vartininkas nedelsdamas vėl grąžina kamuolį į žaidimą. Jis gali perduoti kamuolį bet kur. Žaidimo metu žaidėjai gali ir turėtų pakeisti puolimo ir gynybos pozicijas. Tačiau norint užtikrinti, kad santykis „3: 3“ visada būtų išlaikytas, privaloma atlikti nusileidimą iš centrinės linijos.

Patarimai praktikai

• Įsitikinkite, kad kiekvienas žaidėjas gali veikti ir puolime, ir gynyboje. (sukimosi principas)
  • Žaidimo rezultatas nustatomas pagal įvarčių skaičių, padaugintą iš įmušėjų skaičiaus, taip užtikrinant, kad visi mėtytų į vartus.
  • Vartininkas gali perduoti kamuolį tik per vidurio liniją. (atkreipkite dėmesį į įgūdžių lygį)
  • Žmogaus aprėptis nuo centrinės linijos
  • Pasirinkite mažesnį žaidimo lauką.
  • Žaidėjų skaičius skiriasi, kad išprovokuotų puolimo ir gynybos pranašumus.
  • Kūrybinis trenerio laisvumas

Tokia žaidimo forma visi žaidėjai privalo dirbti kartu kūrybiškai, socialiai ir aktyviai.

Žaidimo forma du kartus trys prieš tris visi žaidėjai turi žymiai daugiau kontaktų su kamuoliu nei įprastame „6 + 1“ variante. Neišvengiamai susidaro „1: 1“ situacijos dėl svarbaus žmogaus aprėpties rankinyje. Žaidėjai turi nuolat žinoti situaciją puolime, taip pat gynyboje ir spręsti pagal situaciją.

Pasyvus žaidimas vargu ar įmanomas. Dėl sumažėjusio žaidėjų skaičiaus vienoje pusėje ypatingų situacijų suvokimas yra daug lengvesnis.